Partnerzy

Partnerzy

Partner główny

Mastercard

Mastercard jest firmą technologiczną działającą w globalnym obszarze płatności. Sieć przetwarzania płatności Mastercard łączy konsumentów, instytucje finansowe, sprzedawców, rządy i przedsiębiorstwa w ponad 210 krajach na całym świecie. Bezpieczeństwo jest w centrum wszystkich rozwiązań Mastercard, aby wydawcy kart mogli zapewnić swoim klientom najbezpieczniejsze usługi płatności bezgotówkowych. Firma inwestuje i wprowadza innowacje na wielu poziomach technologii, takich jak EMV, tokenizacja, fizyczne i behawioralne zabezpieczenia biometryczne czy sztuczna inteligencja.

IBM

IBM- jedyny koncern informatyczny na świecie o ponad 100-letniej tradycji, obecny w Polsce od ponad 25 lat. Obecnie na świecie zatrudnia 380 tys. osób w ponad 170 krajach, zajmujących się głównie usługami doradczymi i informatycznymi oraz tworzeniem oprogramowania. W ubiegłym roku IBM zarejestrował ponad 8 tysięcy nowych rozwiązań patentowych i od 24 lat jest światowym liderem w tej dziedzinie. Bazując na projektach wykorzystujących zaawansowaną analitykę biznesową i pierwsze systemy poznawcze, m.in. IBM Watson, IBM powołał pierwszy na rynku dział usług biznesowych, koncentrujący się na wdrażaniu rozwiązań kognitywnych.

Na polskim rynku IBM działa od 1991 roku. Główna siedziba firmy mieści się w Warszawie, a oddziały, między innymi, w Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku. Firma posiada w Polsce również szereg specjalistycznych centrów, takich jak Centrum Dostarczania Usług i Centrum Bezpieczeństwa IBM X-Force Command Center we Wrocławiu, Centrum Dostarczania Usług w Katowicach, Laboratorium Oprogramowania i Centrum Usług Finansowo-Księgowych w Krakowie. IBM Polska zapewnia pełną ofertę usług doradczych oraz produktów potrzebnych w budowaniu innowacyjnych rozwiązań zarówno dla dużych przedsiębiorstw, administracji państwowej, jak i dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw 

Partnerzy

Dell Technologies

Dell Technologies to unikalna rodzina firm zapewniających kluczową infrastrukturę, umożliwiająca organizacjom płynne przeprowadzenie cyfrowej transformacji, modernizację środowiska IT oraz skuteczną ochronę danych. To także dostosowana do potrzeb rynku, kompleksowa oferta, perfekcyjna współpraca poszczególnych elementów infrastruktury oraz szybkość dostarczenia kompletnego rozwiązania. Dzięki spersonalizowanemu podejściu do klienta, profesjonalnemu doradztwu, kompleksowej ofercie produktowej, pakietowi usług instalacyjnych i serwisowych, a teraz także elastycznemu finansowaniu projektów IT, Dell Technologies jest wybierany przez klientów wszelkich rozmiarów, ze 180 krajów – od 98 proc. firm z listy Fortune 500, po klientów indywidualnych. Szerokie spektrum oferowanych produktów oraz skrócenie czasu pełnego wdrożenia architektury sprzętowej zapewniają klientom Dell Technologies oszczędności sięgające miliony dolarów. Dzięki tak mocnej ofercie Dell Technologies pozostaje od lat w czołówce firm branży IT.

Accenture

Accenture jest wiodącą globalną firmą świadczącą profesjonalne usługi i rozwiązania w obszarach: Strategy, Consulting, Digital, Technology i Operations. Dzięki szerokiemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy naszych ekspertów z ponad 40 branż oferujemy usługi łączące biznes z technologią. Działamy na całym świecie – ponad 469 tysięcy pracowników pomaga naszym klientom z ponad 120 krajów zwiększać efektywność ich przedsiębiorstw oraz osiągnąć realną wartość dla udziałowców. Innowacyjne rozwiązania Accenture zmieniają funkcjonowanie świata oraz sposób, w jaki żyjemy. W Polsce biura Accenture mieszczą się w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu oraz Katowicach. Pracuje w nich ponad 6000 pracowników. Odwiedź naszą stronę: www.accenture.pl.

Microsoft

Microsoft (Nasdaq "MSFT" @microsoft) napędza cyfrową transformację w erze inteligentnej chmury (Inteligent Cloud) oraz inteligentnej krawędzi (Inteligent Edge). Misją firmy jest umożliwianie każdej osobie i organizacji na świecie, by osiągały więcej. Microsoft dostarcza platformę rozwiązań, które są fundamentem dla innych do rozwoju – lepszego życia obywateli, transformacji polskich przedsiębiorstw, szkół, urzędów i ekspansji polskich firm IT – Partnerów Microsoft – którzy tworzą własne rozwiązania w oparciu o technologię Microsoft i konkurują globalnie. Microsoft konsekwentnie zmienia sposób w jaki ludzie żyją, pracują, uczą się i bawią, a także czerpią z czasu wolnego i komunikują się za pomocą technologii. Jako lider w obszarze cloud computingu, firma nieustannie tworzy nowe rozwiązania i usługi. Jako jedyny dostawca na rynku, posiada kompleksową ofertę zarówno infrastruktury, platformy programistycznej oraz aplikacji w chmurze obliczeniowej. Dzięki wykorzystaniu środowiska chmurowego Azure czy Office 365, Microsoft pomaga transformować biznes, administrację publiczną i edukację, a przez to przyczynia się do rozwoju polskiej gospodarki cyfrowej. W ten sposób urzeczywistniają się takie zjawiska gospodarcze i społeczne, jak Przemysł 4.0, Internet Rzeczy, czy uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja (AI). Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich oddziałach na całym świecie Microsoft zatrudnia około 130 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym około 350 osób w Polsce.

Współorganizatorzy

BNP Paribas S.A.

Misją Banku BNP Paribas jest oferowanie w sposób odpowiedzialny nowatorskich rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę. Bank jest częścią wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Bank świadczy usługi poprzez sieć oddziałów bankowych oraz stoisk bankowych w centrach handlowych na terenie całego kraju. Produkty kredytowe dostępne są również za pośrednictwem punktów w sklepach partnerskich, także w wybranych sieciach dealerów samochodów.

Bank BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Bank oferuje klientom indywidualnym produkty oszczędnościowo-inwestycyjne oraz szeroką gamę kredytów (m.in. mieszkaniowych oraz konsumenckich). Należy do jednych z największych wydawców kart kredytowych w Polsce. Przedsiębiorstwom (mikro, MŚP i korporacjom) dostarcza rozwiązania z zakresu finansowania działalności na rynku krajowym i międzynarodowym. Bank kieruje swoje usługi również do przedsiębiorstw z sektora rolno-spożywczego. Specjalizuje się w finansowaniu rolnictwa, gospodarki żywnościowej oraz infrastruktury regionalnej. Klientom segmentu bankowości prywatnej proponuje kompleksową ofertę w zakresie ochrony, optymalizacji i pomnażania majątku. Klienci Banku mogą również korzystać z usługi doradztwa inwestycyjnego. 

Gdańska Akademia Bankowa

Gdańska Akademia Bankowa (GAB) powstała w 1992 roku jako wyodrębniona organizacyjnie i finansowo część Fundacji Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową. GAB jest koordynatorem Europejskiego Kongresu Finansowego oraz organizatorem corocznych kongresów i seminariów: - Zarządzanie ryzykiem i kapitałem w bankach - IT w instytucjach finansowych - Kongres Bankowości i Finansów Korporacyjnych - Kongres Bankowości Detalicznej - Kongres Consumer Finance Wnioski i rekomendacje wypracowane podczas debat, seminariów i kongresów Gdańskiej Akademii Bankowej stanowią propozycje do zbioru najważniejszych Rekomendacji Europejskiego Kongresu Finansowego.

 

Sponsor

Hitachi Europe

Hitachi, jako globalny koncern technologiczny, koncentruje się na działalności w zakresie innowacji społecznych dostarczając rozwiązania odpowiadające wyzwaniom współczesnego świata. Hitachi Europe oferuje szeroki zakres usług, m.in. systemy kolejowe (tabor kolejowy, symulatory, TMS, sygnalizacja); systemy energetyczne i przemysłowe (elektrownie jądrowe, systemy energii odnawialnej, smart grid) oraz systemy IT. Hitachi jest jedną z największych globalnych firm inwestujących w technologie IoT, blockchain i AI. Sektor finansowy jest największym odbiorcą rozwiązań informatycznych Hitachi, w tym m.in. macierzy dyskowych, systemów ECM, systemów IAM, rozwiązań biometrycznych i PKI a także rozwiązań analityki danych. W polskim sektorze bankowym Hitachi to kluczowy dostawca rozwiązań storage, rozwiązań regulacyjnych (MIFID2, trwały nośnik, itd.) czy też systemów biometrycznych. Od 2007 roku Hitachi jest aktywnym członkiem Forum Technologii Bankowych przy Związku Banków Polskich. Więcej informacji na www.hitachi.pl

Software AG

Firma Software AG jest jednym ze światowych liderów w zakresie tworzenia i wdrażania rozwiązań informatycznych, umożliwiających cyfrową transformację przedsiębiorstw. Firma funkcjonuje w branży nowych technologii od ponad 50 lat. Jako pierwsza stworzyła i wprowadziła na rynek kompleksowe i zintegrowane rozwiązanie Digital Business Platform, obejmujące obszary: integracji, API Management, zarządzania portfelem projektów i technologii IT, tworzenia i doskonalenia procesów biznesowych, przetwarzania i analizowania dużych strumieni zdarzeń w czasie rzeczywistym, artificial intelligence i machine learning oraz integracji i analizy danych IoT. W Polsce firma jest obecna od 2000 roku pod nazwą Software AG Polska. W ciągu dwudziestu lat prowadzenia działalności na polskim rynku zaufało jej wielu Klientów, w szczególności z sektorów: finansowego, telekomunikacyjnego, administracji centralnej oraz użyteczności publicznej. Do Klientów Software AG Polska z sektora finansowego należą między innymi, firmy: Aviva Polska, BNP Paribas Bank Polska, Credit Agricole Bank Polska, Getin Noble Bank, Idea Bank, Krajowa Izba Rozliczeniowa, Santander Bank Polska, Vienna Insurance Group, Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Firma Software AG jest jednym ze światowych liderów w zakresie tworzenia i wdrażania rozwiązań informatycznych, umożliwiających cyfrową transformację przedsiębiorstw. Firma funkcjonuje  w branży nowych technologii od ponad 50 lat. Jako pierwsza stworzyła i wprowadziła na rynek kompleksowe i zintegrowane rozwiązanie Digital Business Platform, obejmujące obszary: integracji,   API Management, zarządzania portfelem projektów i technologii IT, tworzenia i doskonalenia procesów biznesowych, przetwarzania i analizowania dużych strumieni zdarzeń w czasie rzeczywistym, artificial intelligence i machine learning oraz integracji i analizy danych IoT.W Polsce firma jest obecna od 2000 roku pod nazwą Software AG Polska. W ciągu dwudziestu lat prowadzenia działalności na polskim rynku zaufało jej wielu Klientów, w szczególności z sektorów: finansowego, telekomunikacyjnego, administracji centralnej oraz użyteczności publicznej.Do Klientów Software AG Polska z sektora finansowego należą między innymi, firmy: Aviva Polska, BNP Paribas Bank Polska, Credit Agricole Bank Polska, Getin Noble Bank, Idea Bank, Krajowa Izba Rozliczeniowa, Santander Bank Polska, Vienna Insurance Group, Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Miejsce konferencji

Zobacz także