Partnerzy

Partnerzy

Współorganizatorzy

BGŻ BNP Paribas S.A.

Misją Banku BGŻ BNP Paribas jest oferowanie w sposób odpowiedzialny nowatorskich rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę. Bank jest częścią wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Bank świadczy usługi poprzez sieć oddziałów bankowych oraz stoisk bankowych w centrach handlowych na terenie całego kraju. Produkty kredytowe dostępne są również za pośrednictwem punktów w sklepach partnerskich, także w wybranych sieciach dealerów samochodów.

Bank BGŻ BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Bank oferuje klientom indywidualnym produkty oszczędnościowo-inwestycyjne oraz szeroką gamę kredytów (m.in. mieszkaniowych oraz konsumenckich). Należy do jednych z największych wydawców kart kredytowych w Polsce. Przedsiębiorstwom (mikro, MŚP i korporacjom) dostarcza rozwiązania z zakresu finansowania działalności na rynku krajowym i międzynarodowym. Bank kieruje swoje usługi również do przedsiębiorstw z sektora rolno-spożywczego. Specjalizuje się w finansowaniu rolnictwa, gospodarki żywnościowej oraz infrastruktury regionalnej. Klientom segmentu bankowości prywatnej proponuje kompleksową ofertę w zakresie ochrony, optymalizacji i pomnażania majątku. Klienci Banku mogą również korzystać z usługi doradztwa inwestycyjnego. 

Gdańska Akademia Bankowa

Gdańska Akademia Bankowa (GAB) powstała w 1992 roku jako wyodrębniona organizacyjnie i finansowo część Fundacji Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową realizująca działalność edukacyjną. GAB jest niepubliczną placówką oświatową. Od 1995 roku Gdańska Akademia Bankowa jest członkiem European Banking and Financial Services Training Association - organizacji zrzeszającej największe instytucje szkoleniowe z zakresu bankowości w Europie.

Gdańska Akademia Bankowa (GAB) powstała w 1992 roku jako wyodrębniona organizacyjnie i finansowo część Fundacji Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową realizująca działalność edukacyjną. GAB jest niepubliczną placówką oświatową. Od 1995 roku Gdańska Akademia Bankowa jest członkiem European Banking and Financial Services Training Association - organizacji zrzeszającej największe instytucje szkoleniowe z zakresu bankowości w Europie.Gdańska Akademia Bankowa jest koordynatorem Europejskiego Kongresu Finansowego oraz organizatorem corocznych seminariów:

  • Zarządzanie kapitałem w bankach
  • IT w instytucjach finansowych
  • Kongres bancassurance
  • Forum zarządzania aktywami
  • Rynek obligacji w Polsce
  • Kongres Bankowości Detalicznej
  • Kongres Consumer Finance

Rekomendacje wypracowane podczas seminariów Gdańskiej Akademii Bankowej stanowią propozycje do zbioru dziesięciu najważniejszych Rekomendacji Europejskiego Kongresu Finansowego.Wspólnie z Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego GAB od 1997 roku prowadzi Podyplomowe Studia Bankowości i Finansów. GAB jest jedną z trzech instytucji w Polsce uprawnioną do przeprowadzania egzaminów Europejski Certyfikat Bankowca EFCB.

Partnerzy główni

The Boston Consulting Group

The Boston Consulting Group to międzynarodowa firma doradztwa strategicznego. Posiada ponad 80 biur na świecie, w któych zatrudnia absolwentów najlepszych uczelni biznesowych i technicznych oraz programów MBA m.in. Harvard Business School, INSEAD, IESE czy London Business School. Dzięki takim koncepcjom jak macierz BCG, krzywa uczenia się czy konkurencja w czasie, firma od 50 lat kształtuje naukę o zarządzaniu. BCG współpracuje z wiodącymi firmami, wspierając je w budowaniu i utrzymywaniu przewagi konkurencyjnej.

W Polsce BCG działa od 1997 r. i jest jednym z najprężniej rozwijających się biur na świecie. Pracując dla polskich firm BCG wspiera je w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań, które budują przewagę konkurencyjną i przyczyniają się do ich biznesowych sukcesów. Na czele warszawskiego biura stoi Franciszek Hutten-Czapski wspierany przez zespół Partnerów i Dyrektorów.BCG jest odpowiedzialnym i zaangażowanym uczestnikiem życia społeczno-gospodarczego w Polsce. Współpracujemy z instytucjami kultury – Muzeum Narodowym w Warszawie oraz Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”. Jesteśmy strategicznym partnerem Polish Economic Forum na London School of Economics, największej konferencji dotyczącej polskiej gospodarki, która odbywa się poza granicami kraju. Inicjatywy BCG zostały wyróżnione przez Fundację Odpowiedzialnego Biznesu.Globalnie firma jest partnerem World Economic Forum, organizacji Save the Children oraz Fundacji Billa i Melindy Gates. Doradzamy organizatorom międzynarodowych regat Volvo Ocean Race.

IBM

IBM- jedyny koncern informatyczny na świecie o ponad 100-letniej tradycji, obecny w Polsce od ponad 25 lat. Obecnie na świecie zatrudnia 380 tys. osób w ponad 170 krajach, zajmujących się głównie usługami doradczymi i informatycznymi oraz tworzeniem oprogramowania. W ubiegłym roku IBM zarejestrował ponad 8 tysięcy nowych rozwiązań patentowych i od 24 lat jest światowym liderem w tej dziedzinie. Bazując na projektach wykorzystujących zaawansowaną analitykę biznesową i pierwsze systemy poznawcze, m.in. IBM Watson, IBM powołał pierwszy na rynku dział usług biznesowych, koncentrujący się na wdrażaniu rozwiązań kognitywnych.

Na polskim rynku IBM działa od 1991 roku. Główna siedziba firmy mieści się w Warszawie, a oddziały, między innymi, w Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku. Firma posiada w Polsce również szereg specjalistycznych centrów, takich jak Centrum Dostarczania Usług i Centrum Bezpieczeństwa IBM X-Force Command Center we Wrocławiu, Centrum Dostarczania Usług w Katowicach, Laboratorium Oprogramowania i Centrum Usług Finansowo-Księgowych w Krakowie. IBM Polska zapewnia pełną ofertę usług doradczych oraz produktów potrzebnych w budowaniu innowacyjnych rozwiązań zarówno dla dużych przedsiębiorstw, administracji państwowej, jak i dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw 

SAP Polska

SAP, lider na rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw, pomaga firmom różnych branż i wielkości lepiej funkcjonować. Z zaplecza do pomieszczeń biurowych, z magazynu do sklepu, z urządzenia stacjonarnego lub mobilnego do chmur. SAP ułatwia ludziom i organizacjom efektywniejsze współdziałanie, dzięki czemu sprawniej wykorzystują oni wiedzę biznesową oraz wyprzedzają konkurencję. Rozwiązania SAP pomagają uprościć technologię, dzięki czemu firmy mogą wykorzystywać oprogramowanie tak, jak chcą i bez zakłóceń.

Partnerzy

Accenture

PwC

At PwC, our purpose is to build trust in society and solve important problems. We’re a network of firms in 158 countries with more than 236,000 people who are committed to delivering quality in assurance, advisory and tax services. PwC has been active in Poland for over 26 years. The company has 8 regional offices in Poland – in Warsaw, Lodz, Gdansk, Poznan, Wroclaw, Katowice, Krakow and Rzeszow, as well as the Center of Excellence in Gdansk and two Service Delivery Centers in Katowice and Opole. PwC companies in Poland employ almost 4,500 staff. Learn more at: www.pwc.pl. Mobile PwC Espresso application is available for download at pwc.pl/espresso Subscribe for PwC’s releases at pwc.pl/subskrypcje

Sponsor

Hitachi Europe

Software AG

Software AG wspomaga firmy oraz organizacje w procesie cyfrowej transformacji. Dzięki wykorzystaniu Digital Business Platform Software AG firmy zyskują jeszcze lepsze możliwości interakcji ze swoimi klientami, tworzenia unikalnych ofert, a także kreowania nowych możliwości biznesowych. W zakresie Internetu Rzeczy (Internet of Things) rozwiązania Software AG umożliwiają firmom integrację, łączenie i zarządzanie wszystkimi elementami IoT oraz analizowanie danych i przewidywanie przyszłych zdarzeń opartych na sztucznej inteligencji (Artifical Intelligence). Digital Business Platform

Software AG powstała w oparciu wieloletnie doświadczenia w zakresie rozwoju i tworzenia oprogramowania IT. Firma Software AG zatrudnia ponad 4.500 pracowników, działa w 70 krajach – w tym również w Polsce  i osiągnęła w 2017 roku przychody w wysokości 879 milionów euro.Rozwiązania Software AG są z powodzeniem wykorzystywane na polskim rynku przez wiele firm z sektora finansowego, między innymi: Aviva, BZ WBK Leasing, Credit Agricole Bank Polska, Getin Noble Bank, Idea Bank, PKO Bank Polski, Vienna Insurance Group, Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Partnerzy medialni

alebank.pl

Miesięcznik Finansowy Bank

Miejsce konferencji

Zobacz także